Results 2016-2017

 Weekend March 20

Under 11A
Laytown 1 Baldoyle United 1 Stephen FINN

Weekend March 12

Under 12A
East Meath United 1  Baldoyle United 3 Callum BRADY Cillien MOONEY, +OG
Under 16 Premier
Baldoyle United 1 Donna Carney 3 Jordan WALSH
Under 16C
Baldoyle United 2 Skerries Town 2 Oran MARTIN Sean KANE

Weekend December 3

Under 18 Premier
Laytown United 0 Baldoyle United 3 Liam EMERY (2) Jack BEADIE

Weekend November 26

Under 11 Blue
Rivervalley Rangers 1 Baldoyle United 13 Jack Mc DERMOT (2) Scott LARKIN (2)
Luca ROMANO (2) Michael EUSTACE (2) Alex WHELAN Alex DUFFY Callum DOYLE
Stephen FINN Aaron TROY 

Weekend November 12

Under 11 Blue
Baldoyle United 1 Dunboyne FC 1 Adam O’ROURKE
Under 18 Premier
Baldoyle United 0 Drogheda Town 2

Weekend November 12

Under 11 Blue
Baldoyle United 3 Balbriggan FC 1 Aaron TROY (2) Alex WHELAN

Weekend November 5

Under 11 Blue
Laytown United 3 Baldoyle United 1 Alex WHELAN
Under 18 Premier
Skerries Town 3 Baldoyle United 3 Sean COLLINS Gary McDONALD Mikey BEHAN
Under 14 A2
Ballymun United 5 Baldoyle United 2

Weekend October 33

Under 11 Blue
Baldoyle United 10 Darndale FC 0 Alex WHELAN (3) Jack McDERMOT (2) Stephen FINN (2) Adam O’ROURKE Hayden O’NEILL Aaron TROY
Under 18 Premier
Drogheda 1 Baldoyle United 2 Jamie DARBY (2)

Weekend October 15

Under 8 Gold
Baldoyle United beat Dunboyne FC
Under 8 Navy
Donnycarney beat Baldoyle United
Under 8 Silver
Baldoyle United beat Mid Sutton
Under 8 Yellow
Baldoyle United lost to Howth Celtic
Under 11 Blue
Baldoyle United 3 Dunboyne 0  Jack McDERMOT (2) Aaron TROY
Under 18 Premier
Baldoyle United 2 Trinity Donaghmede 0  Sean COLLINS Eoin BERRY

Weekend October 8

Under 11 Blue
Balbriggan 4 Baldoyle United 5 Aaron TROY (2) Stephen FINN Jack McDERMOT Alex WHELAN
Under 18 Premier
Skerries Town 1 Baldoyle United 1 Finn CAULFIELD
Under 8 Gold
St. Ita’s Lost to Baldoyle United
Under 8 Navy
Baldoyle United Beat Artane
Under 8 Silver
Baldoyle United Lost to Rivervalley

Weekend October 1

Under 11 Blue
Baldoyle United 4 Laytown United 2 Jack McDERMOT (3)  Alex WHELAN
Under 11 Red
East Meath United 0 Baldoyle United 4
Under 11 yellow
Clonee Unted 2 Baldoyle United 5
Under 8 Yellow
Baldoyle United 2 Balscadden 5
Under 8 Gold
Darndale 0 Baldoyle United 15
Under 8 Silver
Navan Road United 7 Baldoyle United 9
Under 8 Navy
Baldoyle United 6 Stamullen 4
Under 14
Baldoyle United 0 Ballymun United 3
Under 18 Premier
Baldoyle United 0 Laytown United 2

Weekend September 24

Under 11 Blue
Baldoyle United 6 Rivervalley 1 Aaron TROY (4) Jack McDERMOT (2) 
Under 11 Red
Baldoyle United 7 Stamullen 0 
Under 13 Premier
Baldoyle United 1 Skerries 1 Jason GREENE

Weekend September 17

Under 11 Blue
Darndale 3 Baldoyle United 9 Jack McDERMOT (2) Scott LARKIN (2) Stephen FINN (2)
Alex WHELAN Adam O’ROURKE Aaron TROY. Match report
Under 13 SFAI Cup
Donacarney Celtic 1 Baldoyle United 2 Sam HAYMEEMS David COMBEYI
Under 8 Gold
Baldoyle United 10 Swords Celtic 3
Under 8 Navy
 Baldoyle United 8 Rush Athletic 4
Under 8 Silver
Baldoyle United 12 Malahide United 0
Under 8 White
Balscadden 8 Baldoyle United 2
Under 14 A2
Corduff FC 2 Baldoyle United 0
U12 SFAI Cup
Kills Blackwater 0 Baldoyle United 2 Adam LEE Craig LYONS

Weekend September 10

Under 11 Blue
Dunboyne FC 3 Baldoyle United 5 Alex WHELAN (3) Aaron TROY (2)
Under 12 Premier
Sherriff YC 4 Baldoyle United 3
Under 13 Premier 2
East Meath 3 Baldoyle United 2
Under 13 D1
Baldoyle United 4 Clonee 3
Under 14A2
Baldoyle United 1 Rivervalley 1 Scot TAAFFE